Basın Açıklaması

 
                                

 

                   ÖZGEÇMİŞ:

                                         1963 YILINDA ORDU'NUN ÜNYE İLÇESİNDE DOĞDUM.İLK,ORTA VE LİSE EĞİTİMİMİ BURADA TAMAMLADIM ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF İKTİSAT BÖLÜMÜNDEN 1986 YILINDA MEZUN OLDUM VE AKBANK AK SİGORTADA  

                                         ÇALIŞMA HAYATIMA BAŞLADIM.1988-2007 YILLARI  ARASINDA ŞEKERBANK BAFRA VE SAMSUN ŞUBELERİNDE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIM.2009 YILINDA ÜNYE ŞUBE MÜDÜRÜ GÖREVİMDEN EMEKLİ OLDUM VE CHP YE KATILDIM. 

                                         2010  YILINDA İLKADIM İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİM. 2011 YILINDA,SAMSUN İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE VE İL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNE UYGUN GÖRÜLDÜM.  

                             
                                         SOSYAL SORUMLULUK KAPSAMINDA SİVİL TOPLUM ÖRGÜT ÇALIŞMALARINDA AKTİF OLARAK GÖREV ALDIM.BAFRA SEDD,LÖSAM ÜYELİĞİ VE SEMVAK BÖLGE TEMSİLCİLİĞİM DEVAM ETMEKTEDİR.


                                         Dr.ERDAL HANCIOĞLU İLE EVLİYİM.  BİRİSİ KOÇ ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ DOKTORA ÖĞRENCİSİ , DİĞERİ OMÜ TIP FAKÜLTESİ 4.SINIF ÖĞRENCİSİ 2 ERKEK ÇOCUK ANNESİYİM.

                                         YAKLAŞIK 30 YILDIR GÜZEL ŞEHRİMİZE  HİZMET ETMENİN MUTLULUK  VE GURURUNU TAŞIYARAK SİYASİ YAŞANTIMA DEVAM EDİYORUM.

 

 

                     NİÇİN ADAY OLUYORUM?
                                    
                                     ÜLKEMİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM VE  SÜRÜKLENDİĞİ UÇURUMDAN, HALKIM, ÇOCUKLARIM VE KENDİM ADINA KAYGI DUYUYORUM.

                                     ULUSAL BİRLİĞİMİZİN CHP ÇATISI ALTINDA SAĞLANABİLECEĞİNİ İNANDIĞIM İÇİN,

                                    ÜLKEMİN SORUNLARINI SOSYAL DEMOKRASİNİN TEMEL İLKELERİNDEN HİÇBİR TAVİZ VERMEDEN CHP NİN  ÇÖZEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN,


                                    SOSYO-EKONOMİK BÜYÜMEYİ HERKESİN FAYDALANACAĞI, EŞİT PAY ALACAĞI, ÜRETİMİN VE EMEĞİN KUTSAL KABUL EDİLDİĞİ BİR YAPIYA KAVUŞTURMAK İÇİN, 


                                    CUMHURİYETİMİZİN ASIL SAHİPLERİ VE  GÜVENCESİ OLAN ÇOCUKLARIMIZIN;                                                                               
                                                  DOĞUŞTAN SAHİP OLDUKLARI  EĞİTİM,SAĞLIK,BARINMA,FİZİKSEL  VE  PSİKOLOJİK TAM İYİLİK HALİNİ SAĞLAMAK ,ÇOCUK İSTİSMARINI ÖNLEMEK, YARINLARINI GÜVENCE ALTINA ALMAK  VE EVRENSEL                                                                 KURALLAR İÇİNDE YETİŞTİRİLEBİLMELERİ İÇİN ,


                                    DEVLETİN ÇOCUK HAKLARININ  KORUMASI VE HAYATA GEÇİRİLMESİ GÖREVİNDEN SORUMLU   "ÇOCUK  BAKANLIĞI" NIN  KURULMASI İÇİN,


                                    KADINLARIMIZIN TEMEL SORUNLARINI; 
                                                  KADIN VE ERKEĞİN EŞİT ,KADINLARIN GÜÇLÜ VE BAĞIMSIZ OLDUĞU,KARAR VERME SÜREÇLERİNE ERKEKLERLE EŞİT DÜZEYDE KATILDIĞI ÖZGÜR VE DEMOKRATİK  BİR TOPLUM YARATARAK ÇÖZMEK İÇİN,


                                    ÖRGÜTÜMÜZÜN,TABANIMIZIN SESİ OLMAK , CHP POLİTİKALARINI  İLİMİZİN,YURDUMUZUN HER KÖŞESİNE YAYMAK İÇİN,


                                    PASİF,İÇE DÖNÜK,HALKTAN KOPUK SİYASET DEĞİL,HALKLA BÜTÜNLEŞMİŞ,HALKLA EL ELE GÜÇLÜ BİR SİYASET YOLU İZLEMEK İÇİN,


                                    SADECE TÜRKİYE'DE DEĞİL, BÖLGEMİZDE VE DÜNYADA DA HAKSIZLIKLAR,BASKILAR VE EŞİTSİZLİKLER KARŞISINDA ADALETİ, DEMOKRASİYİ, ÖZGÜRLÜĞÜ ,EŞİTLİĞİ VE ÇOĞULCULUĞU SAVUNMAK İÇİN,


                                     ÇAĞDAŞ TÜRK KADINI KİMLİĞİM İLE; İNANDIĞIM DEĞERLER ADINA  ETKİN MÜCADELE YÜRÜTEBİLMEK  İÇİN,  İLİMİZİ 72 YIL ARADAN  SONRA PARTİMİN  KADIN MİLLETVEKİLİ OLARAK TBMM DE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM.


                        
                                                                      TAAHHÜTNAME

                    CUMHURİYETİMİZİN VE EVRENSEL SOSYAL DEMOKRAT DEĞERLERİN  SAVUNUCUSU OLACAĞIMA,
 
                    AKLIN VE BİLİMİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ REHBER KABUL EDEN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCENİN GEREĞİ OLARAK,TOPLUMSAL YAŞAMIN HER ALANINDA BİLGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ VE  ÖZGÜR DÜŞÜNCENİN VAZGEÇİLMEZLİĞİNİ SAVUNACAĞIMA,

                    ÜLKEMİN İNSANININ VE SAMSUNLU HEMŞEHRİLERİMİN SORUNUNU KENDİ DERDİM GİBİ  GÖREREK ,ÇÖZÜM İÇİN ELİMDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİME,

                    BÖLGEMİZDE İŞSİZLİĞİN AZALTILMASI,SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİN GELİŞTİRİLMESİ ,SİVİL TOPLUM DİALOĞUNUN ARTIRILMASINA GAYRET EDECEĞİME,

                    ÖZELLİKLE  KIRSAL KESİMDE YAŞAYAN  KADINLARIMIZIN,ETKİN,KATILIMCI VE SORUMLU YURTTAŞLIK BİLİNCİNİN GELİŞMESİNDE AKTİF ROL ALACAĞIMA,

                    SİYASETİ KİŞİSEL ÇIKARLAR İÇİN DEĞİL,HALKIMA HİZMET İÇİN  YAPACAĞIMA,ÜLKEMİZDE TEMİZ TOPLUM,TEMİZ SİYASET ANLAYIŞININ YERLEŞMESİNE ÇALIŞACAĞIMA,

                    ÇEVRE VE HAYVAN HAKLARININ HER ZAMAN VE HER KOŞULDA  SAVUNUCUSU OLACAĞIMA,

                    MİLLETVEKİLİ KİMLİĞİME SIĞINMAYACAĞIMA,İHALE TAKİPÇİSİ OLMAYACAĞIMA,DOKUNULMAZLIK ZIRHI KULLANMAYACAĞIMA,

                    ELEŞTİRİLERİNİZE AÇIK OLACAĞIMA VE HER TÜRLÜ UYARINIZI DİKKATE ALACAĞIMA,
 
                                                        SÖZ  VERİYORUM

 

 

       ADAY TANITIM TOPLANTISI SUNUSU:

                               
           Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün kurduğu dev çınar CHP'ne gönül vermiş değerli İl yöneticilerim,İlçe yöneticilerim,saygıdeğer üyelerimiz, sayın basın mensubu  arkadaşlarım ve konuklarımız.
 Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk  ve onur  duymaktayım..Hoşgeldiniz. Demokrasinin temel şartlarından biri olan aday belirlemede ön seçim kararı alarak parti tabanı ve biz üyelere güvenini gösteren , başta genel başkanımız sayın Kemal Kılıçtaroğlu ve  Genel Merkezimize sizler ve kendi adıma teşekkür ediyorum.. 
          İzninizle  sizlere  özgeçmişimden kısaca bahsederek, beni daha yakından tanımanızı sağlamak istiyorum.


                            ORDU'NUN ÜNYE İLÇESİNDE DOĞDUM.İLK,ORTA VE LİSE EĞİTİMİMİ BURADA TAMAMLADIM.ANADOLU ÜNİVERSİTESİ  İKTİSAT BÖLÜMÜNDEN 1986 YILINDA MEZUN OLDUM VE AKBANK AK SİGORTADA  ÇALIŞMA HAYATIMA BAŞLADIM.1988-2007 YILLARI ARASINDA ŞEKERBANK BAFRA VE SAMSUN ŞUBELERİNDE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIM.2009 YILINDA ŞUBE MÜDÜRÜ GÖREVİMDEN EMEKLİ OLDUM VE CHP YE  KATILDIM.                               
                                  2010  YILINDA İLKADIM İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİM.2011 YILINDA,SAMSUN İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE VE İL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNE UYGUN GÖRÜLDÜM.                                
                                     SOSYAL SORUMLULUK KAPSAMINDA SİVİL TOPLUM ÖRGÜT ÇALIŞMALARINDA AKTİF OLARAK GÖREV ALDIM. BAFRA SEDD (sağlık ve eğitimi destekleme derneği)  KURUCU ÜYESİYİM,  LÖSAM ÜYELİĞİ VE SEMVAK BÖLGE TEMSİLCİLİĞİM DEVAM ETMEKTEDİR.
                                   EVLİYİM. BİRİSİ KOÇ ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ DOKTORA ÖĞRENCİSİ ,DİĞERİ OMÜ TIP FAKÜLTESİ 4.SINIF ÖĞRENCİSİ 2 ERKEK ÇOCUK ANNESİYİM.
                                 YAKLAŞIK 30 YILDIR GÜZEL ŞEHRİMİZE  HİZMET ETMENİN MUTLULUK  VE GURURUNU TAŞIYARAK SİYASİ YAŞANTIMA DEVAM EDİYORUM.

NİÇİN ADAY OLUYORUM ?


Karamsarlığa kapılmadan,
               Ülkemin içinde bulunduğu durum ve sürüklendiği uçurumdan halkım,çocuklarım ve kendi adıma kaygı duyuyorum.
                Cumhuriyetimizin yetiştirdiği her çağdaş birey gibi bu gidişe dur diyebilmek ve inandığım değerler için daha etkin mücadele yürütebilmek için sizler adına TBMM de bulunmak istiyorum.
 

NİÇİN CHP SEVDALISIYIZ :

Partimizin ,diğer tüm partilerden ayıran en büyük özelliğinin ;  "çıkar birliği değil , amaç birliği"  temelinde yükselmesi ve bugünlere ulaşmasıdır.
              Ki Bu amaç: Türkiye Cumhuriyetini " kuruluş ilkeleri ile uyumlu ölçüde yaşatmak", " bağımsızlığı  ve özgürlüğü korumak", " tüm vatandaşlara insan onuruna uygun yaşama olanağı sağlamaktır".
               Bu amaca ulaşmak bugün için, özveri ister, cesaret ister, tutarlılık ister,  erdemli davranış ister.
               Amacımız sadece seçim kazanmak değil,ideallerimizi gerçekleştirmek olmalıdır.Amaca ulaşmak için tutarlı,özverili,bilgili,yürekli,savaşımcı,"devrimci ruhlu",her açıdan dik duran kişiler topluluğuna ihtiyaçımız  olduğunu düşündüğünüzü biliyorum.              
                Şu anda kader birliği yapmış ve ortak ideallere sahip sizlerin  karşısında , temsil yetkisi istemek olanağını  bulduğum için kendimi şanslı kabul ediyor ,izniniz ve desteklerinizle bu gururu yaşamak istiyorum.


 Değerli  yol arkadaşlarım,


                Mart ayında yapılacak olan ,Önseçim dediğimiz aday yoklamalarının ,parti içi hizmet yarışı olduğunu düşünüyorum. Özelliği nedeni ile bu mücadelenin tamamiyle parti içinde gerçekleşmesi gerektiği gibi, sonuçlarının da her aday adayı ve her partilimiz  tarafından hoşgörü,  iyi niyet ve tam bir olgunlukla karşılanması şarttır.


CHP li arkadaşlarım; sayın üyelerimiz:

                CHP li olmak asıldır.Bunun dışındaki bütün parti sıfatlarının geçici olduğu kanısını taşıyorum.Parti içinde hangi  görev verilirse verilsin hangi sıfatı taşırsam taşıyayım,hizmet anlayışım   değişmeyecektir.Önseçim sonuçlarından bağımsız,Partime ve partili arkadaşlarıma dün hangi his ve duygularımla bağlı isem, önseçim sonrasında da aynı duygu  ve düşüncelerin sahibi olacağım.
              Ülkemize hizmet yarışındaki mücadele tarzımızın bizlere yakışır seviyede olacağından hiç bir kuşkum yoktur.  Bu göreve en az benim kadar layık olan aday adayı  arkadaşlarıma  başarılar diliyorum. 
               7 Hazirandaki Genel seçim başarımızı,   CHP nin zaferini birlikte kutlama dileklerimle. 


               GÜZEL GÜNLERİN ÇOK YAKINDA OLDUĞUNU  DÜŞÜNEREK  SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM. YOLUMUZ AÇIK OLSUN....

 

NİÇİN?

 

ULUSAL BİRLİĞİMİZİN CHP ÇATISI ALTINDA SAĞLANABİLECEĞİNİ İNANDIĞIM İÇİN,
ÜLKEMİN SORUNLARINI SOSYAL DEMOKRASİNİN TEMEL İLKELERİNDEN HİÇBİR TAVİZ VERMEDEN CHP NİN  ÇÖZEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN,
TÜRKİYENİN İSTEDİĞİ TOPLUMSAL BARIŞ,ÖZGÜRLÜK,FIRSAT EŞİTLİĞİ,ADALET,DÜZEN VE HUZURU CHP NİN YAŞATACAĞINA İNANDIĞIM İÇİN 
HUKUK DEVLETİNE VE  DEMOKRASİYE İNANCIN YENİDEN OLUŞTURULMASI İÇİN,
SİYASETTE AKLIN VE AHLAKIN HAKİM OLMASI  İÇİN,
MEVCUT İKTİDARIN GİDEREK ARTAN   HUKUKSUZLUK,BASKI VE OTORİTER UYGULAMALARINA KARŞI DEMOKRASİYİ GÜÇLENDİRECEK ÖZGÜRLÜKLERİ GELİŞTİRMEK İÇİN,
SOSYO-EKONOMİK BÜYÜMEYİ HERKESİN FAYDALANACAĞI,EŞİT PAY ALACAĞI,ÜRETİMİN VE EMEĞİN KUTSAL KABUL EDİLDİĞİ BİR YAPIYA KAVUŞTURMAK İÇİN 

CUMHURİYETİMİZİN ASIL SAHİPLERİ VE  GÜVENCESİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ;                                                                              

                 DOĞUŞTAN SAHİP OLDUKLARI  EĞİTİM,SAĞLIK,BARINMA,FİZİKSEL  VE  PSİKOLOJİK TAM İYİLİK HALİNİ SAĞLAMAK  ,ÇOCUK İSTİSMARINI ÖNLEMEK, YARINLARINI GÜVENCE ALTINA ALMAK  VE EVRENSEL KURALLAR İÇİNDE YETİŞTİRİLMESİ İÇİN ,
                 MUTLU,GÜVENLİ,HUZURLU,SEVGİ DOLU YARINLARI YARATABİLMELERİ , '' KİNDAR OLMAMALARI'' İÇİN  ,
                 DEVLETİN ÇOCUK HAKLARINI KORUMASI VE HAYATA GEÇİRİLMESİ GÖREVİNDEN SORUMLU "ÇOCUK  BAKANLIĞIN" KURULMASI İÇİN,


KADINLARIMIZIN TEMEL SORUNLARINI; ÖRGÜTÜMÜZÜN,TABANININ SESİ OLMAK , CHP POLİTİKALARINI YURDUN HER KÖŞESİNE YAYMAK İÇİN,
PASİF,İÇE DÖNÜK SİYASET DEĞİL,HALKLA BÜTÜNLEŞMİŞ,HALKLA EL ELE GÜÇLÜ BİR SİYASET YOLU İZLEMEK İÇİN,

 

                                 ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDA,
                                ANAYASA VE YASALARA BAĞLILIK İÇİNDE,
                                DEMOKRASİ,EVRENSEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ VE LAİK CUMHURİYET İDEALLERİNE SAHİP ÇIKARAK
                               ULUSAL,TOPLUMSAL VE KAMUSAL YARARI HER TÜRLÜ YARARDAN ÜSTÜN VE DEĞERLİ GÖREREK ,

                                          TÜM GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM.


                                                                          

© 2014. Tüm Hakları Saklıdır. Neslihanhancioglu.com
/nhancioglu /nhancioglu /nhancioglu